CYKL PODRÓZNICZYSPOTKANIE Z TEATREMPAŃSTWO CIEKAWSCYSZKOŁA BABYSWIMM
O nas
Przedszkole Żabulinki

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum

 

Przedszkole Żabulinki jest krainą, w której każdy przedszkolak czuje się bezpieczny i kochany. Tworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom poprzez dostosowanie obiektu do potrzeb i zainteresowań dzieci, poprzez wykwalifikowaną kadrę nazywaną przez dzieci „ciociami”, poprzez specjalne programy edukacyjne, poprzez taki dobór grup, aby dzieci czuły się w nich komfortowo.

 

ZAJĘCIA

Nasze przedszkole jest przedszkolem anglojęzycznym. Dzieci przez 4 godziny dziennie rozmawiają po angielsku.

Nasze codzienne zajęcia dydaktyczne oparte są na programach wydawnictw pedagogicznych Juca i Mac.

W grupach 3- i 4-latków bazujemy na pakiecie metodycznym „Kuferek trzylatka” i „Kuferek czterolatka” autorstwa Marzanny Cieśli i Moniki Słojewskiej. Pakiet Kuferek budzi ciekawośc dzieci otaczającym światem, proponuje zajęcia w oparciu o podstawowe zasady: Przystępności, stopniowania trudności i różnorodności działań. Celem autorek jest wspieranie rozwoju zgodnie z możliwościami dzieci, akceptowanie różnic rozwojowych , zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, wdrażanie do samodzielności, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnościami i emocjami, stwarzanie warunków do samodzielnego odkrywania i poznawanie otaczającego świata. Wszystkie elementy wchodzące w skład pakietu zapewniają równomierny rozwój dzieci w obszarach wyznaczonych przez Podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Kuferek oferuje idealny balans między zabawami a pierwszymi ćwiczeniami mającymi na celu osiągnięcie gotowości do nauki czytania i pisania. Liczne prace plastyczne oraz techniczne pozwalają dziecku wyzwolić pokłady kreatywności oraz tworzyć własne konstrukcje, budząc w nich zainteresowania techniczne.

W grupie 5-latków („zerówkowej”) bazujemy na pakiecie metodycznym „Odkrywam siebie. Szkoła tuz tuż”, autorstwa Małgorzaty Skrobacz i Wiesławy Żaby-Żabińskiej. Program ten oparty został na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Karty pracy są ukierunkowane na wszechstronny rozwój dzieci, pogłębianie ich umiejętności i kształtowanie sprawności przyswajania wiedzy poprzez aktywne działanie. Uczą dzieci samodzielności, rozróżniania i nazywania emocji, rozwijają koncentrację, wyobraźnię, pozwalają dzielić się uwagami na temat otaczającej rzeczywistości, stwarzają warunki do poznawania świata, rozwijają sprawność manualną. Przygotowują do nauki czytania i pisania przez ćwiczenia w wypowiadaniu się, rozwijające percepcję wzrokową i słuchową oraz istotną koordynację wzrokowo-ruchową. Kształtują pojęcia matematyczne i przyrodnicze, umożliwiają czytanie całościowe.

 

Oprócz standardowego programu opieki całodziennej oferujemy także możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych (rytmika, zajęcia plastyczne, warsztaty teatralne, joga dla dzieci, zumba, warsztaty psychologiczne).Wszystkie dzieci objęte są opieką logopedyczną i opieka psychologiczną.

 

OBIEKT

Żabulinki mieszczą się w dużym domu jednorodzinnym. Naszym atutem jest przestronny, 1000 m2 ogród pozwalający naszym maluchom na zaspokojenie naturalnej potrzeby przestrzeni. Ogród jest schowany z daleka od ulicy, stąd spokój i cisza. Wieloletnie drzewa rzucają cień na bawiące się pod nimi dzieci.

Żłobek Żabulinki

"Moim zdaniem, dawanie dziecku poczucia bezpieczeństwa i pewności, że się o nie troszczymy, stanowi najważniejszy etap w jego późniejszej drodze w samodzielne życie."

/Burton L. White "Pierwsze trzy lata"/

 

Żłobek Żabulinki jest krainą, w której każdy Maluch czuje się bezpieczny i kochany. Tworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom poprzez dostosowanie obiektu do potrzeb i zainteresowań dzieci, poprzez wykwalifikowaną kadrę nazywaną przez dzieci „ciociami”, poprzez specjalne programy edukacyjne, poprzez taki dobór grup, aby dzieci czuły się w nich komfortowo.

 

ZAJĘCIA

Nasze codzienne zajęcia dydaktyczne oparte są na programie „Zabaw fundamentalnych” Coline Rose i Gordona Drydena.

Celem programu jest pomoc w stymulacji wszechstronnego rozwoju dziecka. Połączenie wesołej zabawy z nabywaniem nowych umiejętności przełoży się na szybki rozwój uzdolnień.

Oprócz standardowego programu opieki całodziennej oferujemy także możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych (język angielski, rytmika, zajęcia plastyczne, warsztaty teatralne, joga dla dzieci, warsztaty psychologiczne).Wszystkie dzieci od drugiego roku życia objęte są opieką logopedyczną i opieka psychologiczną

Do naszego żłobka przyjmujemy dzieci od 6 miesiąca zycia..

 

OBIEKT

Żabulinki mieszczą się w dużym domu jednorodzinnym. Naszym atutem jest przestronny, 1000 m2 ogród pozwalający naszym maluchom na zaspokojenie naturalnej potrzeby przestrzeni. Ogród jest schowany z daleka od ulicy, stąd spokój i cisza. Wieloletnie drzewa rzucają cień na bawiące się pod nimi dzieci.